İnnovatif ve Yenilenebilir Enerji Çözümleri

Switch to desktop Register Login

Yapay Kömür (e-coal e-kömür)

Yapay Kömür (e-coal e-kömür)

yapay komurYapay Kömür sürdürülebilir nitelikte %100 biokütle menşeli fosil kömüre seçenek olan bir üründür. Enerji orani tamamen kömür ile mukayese edilebilen Yapay Kömür şu an kömür kullanılan tesislerde kömür yerine hemen kullanılmaya başlanabilir ve CO2 emisyonlarini ortadan kaldırdığı için büyük avantaj sağlar. Bu şekilde kömür santralleri çok maliyetli değişiklikler yapmadan, hedefledikleri emisyon oranlarına kolaylıkla kavuşabilirler.


Yapay Kömürü yapmak için kullanilan ECO Pyro-Torrefaction (EPT) işlemi sırasında, hammadde olarak kullanilan biyo kütle malzemelerin enerji değerleri iyileştirilirken rafine edilerek yapay kömür olusturulmaktadır. Elde edilen yapay kömür yandığı zaman dumansız, kokusuz olup, elektrik santrallerinde kullanıldığında karbon dioksit ve diğer sera gazı oranlarında azalma sağlar.

Yapay kömür %100 sürdürülebilir biokütle malzemelerden yapılır. Bunlar talas, tahta, agaç parçaları, enerji üretimi amaçlı tahil ürünleri, tarım atıklari, hayvansal atıklar, çesitli yosun türleri ve fosilimsi organik atıklar, vs türündedir.

Yeni kömür teknolojileri hakkında bize yazmak için tıklayın...

Developed © IT Support. All rights reserved.

Top Desktop version